UYGULAMA NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR

Liyofilizasyon Liyofilizatör adı verilen aygıtta -50 ila -600 C ye inerek malzemeler dondurulur.

Hem süblimasyonu hem de kurutmayı sağlayacak vakum ortamını oluşturur. Bu aygıta başka bir soğutucuda dondurulmuş ürünlerde konulabilir. Çıkan su buharı vakum pompası ile boşaltılmak yerine kondansatörlerde yoğuşturularak buza döndürülür.

Bir sonraki döngüden önce bu buz çözdürülerek dışarı alınır. Döngü dondurma,birincil kurutma ikincil kurutma evrelerinden oluşur.

İkincil kurutmada vakum yardımıyla malzemeye tutunmuş son su molekülleride dışarı alınır.  Süre üründen ürüne değişir. Dondurma hızı yavaşsa büyük, hızlıysa küçük buz kıristalleri oluşur. Bu da kurutma oranına ve hızına etki eder

 

Tech Mech firması, Türkiye'de kuru dondurma ekipmanları üreticiler alanında lider markadır. Tech Mech fieması, dondurarak kurutma prosesinde kullanılmak üzere yenilikçi yeni konseptlerin öncülüğünü yapmıştır. Gelişmiş mühendislik çalışmaları, Tech Mech Türkiyede geliştirdiği Freeze Dry Sistemi ile birçok alanda adından söz ettirmiştir; gıda kurutma, meyve ve sebze imalatı, müze koruma ve belge kurtarma, gıda koruma ve biyoloji….
Bize Ulaşın.

+90 530 689 28 12

info@techmech.com.tr

Şekerpınar Mah. Tepeören Cad. No: 18 İç Kapı No: 27 Çayırova / KOCAELİ
Yukarı
Copyright © Techmech Freeze Dry Machine - Dondurarak Kurutma Makinaları | 2017
Konya Web Tasarım, Tuyan Tasarım ve Reklam Ajansı