LİYOFİLİZATÖR TEKNOLOJİSİ

Liyofilizasyon, silindirik bir ana gövdenin içinde bulunan paslanmaz çelik bir kabinde veya odada bulunan raflara, malzemenin içine konulduğu tepsilerin sürülmesi ve kabin kapağının sıkıca kapatılması sonrasında başlatılır. 

Kabin dışında bir vakum pompası bulunur. Yoğuşturucu içeride de dışarıda da bulunabilir. Bazı liyofilizatörlerin yükleme ve boşaltma için iki uçlarında ayrı kapakları bulunur. Bunların bir tarafı boşaltma bir tarafı yükleme bölümüne açılır.

Tepsilerin yüklemesi taşıyıcı arabalar vasıtasıyla yapılır. Şişelerin yerinden oynamaması için ise kanallı tepsiler kullanılır.

Bu şişelerin tıpaları su buharının çıkışını sağlamak için tam kapalı değildir. İşlem bitiminde aygıtın içerisinde bulunan mekanizma kapatır.

Tech Mech firması, Türkiye'de kuru dondurma ekipmanları üreticiler alanında lider markadır. Tech Mech fieması, dondurarak kurutma prosesinde kullanılmak üzere yenilikçi yeni konseptlerin öncülüğünü yapmıştır. Gelişmiş mühendislik çalışmaları, Tech Mech Türkiyede geliştirdiği Freeze Dry Sistemi ile birçok alanda adından söz ettirmiştir; gıda kurutma, meyve ve sebze imalatı, müze koruma ve belge kurtarma, gıda koruma ve biyoloji….
Bize Ulaşın.

+90 530 689 28 12

info@techmech.com.tr

Şekerpınar Mah. Tepeören Cad. No: 18 İç Kapı No: 27 Çayırova / KOCAELİ
Yukarı
Copyright © Techmech Freeze Dry Machine - Dondurarak Kurutma Makinaları | 2017
Konya Web Tasarım, Tuyan Tasarım ve Reklam Ajansı